Asus RT-AC56U

• OpenVPN
    • monitoring prevadzky
    • wifi siet pre hosti
    • zatial nic

Super funkciami nabuseny router. Zatial slape ako hodinky. Maximalna spokojnost. Vkusne prevedenie do obyvacky, netrcia z toho ziadne anteny. Wifi signal na byt dostacujuci. Nema problem s IPTV streamami. Vo svojej triede za taku cenu je bezkonkurencny.

Jedine co by som vytkol, tak je asus support, ktorych som sa dvakrat pytal na nejake specifikacie (konkretne ohladom VPN), ktore neboli uevdene na stranke a odpovedali, ze iba to co je na stranke je pravdive. No nakoniec to ma vsetky funkcie ake som potreboval. Takze mohli by si dat zalezat trochu na update sovjich oficialnych stranok.

• , zakúpené v EPICOM.sk

• - 802.11ac
    • - printer server
    • - design
    • - nenašiel som možnosť zap/vyp jednotlivých pásiem

Vyberal som podľa parametrov a nesklamal som sa.

Šifrovanie
WEP - Wired Equivalent Privacy
USB port

Najrýchlejšie Wi-Fi až 1167 Mb/s sprostredkováva router ASUS RT-AC56U. Dvojpásmový režim 2,4 a 5 GHz funguje vo Wi-Fi štandarde 802.11ac. Krásny čierny vzhľad s diamantovým vzorkom skrýva výkonný procesor s operačnou pamäťou a ďalšie skvelé technológie. Pomocou ASUS AiCloud vytvoríte online dátové úložisko, ku ktorému budete mať vždy rýchly prístup vy alebo napríklad kolegovia v kancelárii, naviac podporuje i smartphony či tablety so systémom Android a iOS. Vďaka rozhraniu ASUSWRT nastavíte router...

• - DLNA-UPNP server
    • - pripojenie USB3 mi z neho robí výborné súkromné cloud úložisko
    • - v rezerve aj USB 2 pripojenie
    • - torrent klient
    • - výborne spracovaný SW
    • - v prípade že využívam všetky funkcie naplno, napr. seedovanie torrentov, sťahovanie atď., tak vidno že sa jeho dvojjadrové CPU dostáva na hranicu svojich možností (prejavuje sa to však až pri extrémne náročnej multi-prevádzke)

Vynikajúci a praktický router s kopou funkcií navyše, vďaka ktorému budete mať súkromné cloudové úložisko dostupné odkiaľkoľvek. Zároveň bude fungovať ako tichý a nerušivý klient na nonstop sťahovanie a seedovanie torrentov. Vynikajúci dizajn je iba čerešničkou na torte. Keď budem v budúcnosti kupovať nový wifi router, tak pravdepodobne začnem opäť pri asuse.

• , zakúpené v INGRAM

• 1x USB 2.0
    • 1x USB 3.0
    • Nerušivé LED indikátory
    • Možnosti nastavení
    • Pre niekoho nemožnosť montáže na stenu

Dobrý router, široké možnosti nastavení, som bežný používateľ takže hlbšie som sa v nastaveniach nevŕtal. Dosah je v poriadku, mám skúsenosti aj s Asus RT-AC68U čo je o takmer 100 € drahší model. Pre bežného užívateľa nevidím dôvod si priplácať. Asus RT-AC56U dizajnovo pekne zapadne v interiéroch, LED-ky v noci nerušia svojou intenzitou.

Router používam ako ďalší prvok v sieti, 'pred ním' je zapojený optický konvertor/router v jednom od spoločnosti Orange. FiberNet / FiberTV bez problémov.

• , zakúpené v EPICOM.sk

• - 802.11ac
    • - printer server
    • - design
    • - nenašiel som možnosť zap/vyp jednotlivých pásiem

Vyberal som podľa parametrov a nesklamal som sa.