TP-Link Archer C7

routery
IPv6
USB port
Slot pre SIM

Futuristický modem TP-LINK Archer C7 je nová generácia modemov od renomovaného výrobcu TP-LINK. Tento model pre vás prináša možnosť duálneho pripojenia cez dve frekvencie, ktoré dokáže výborne pokryť všetky vaše náročné požiadavky pre prenos veľkého množstva dát. Dohromady až šesť antén, tri pre každé pásmo, dokážu pokryť veľké množstvo priestoru a dokážu udržať vysokú rýchlosť siete aj pri väčšej vzdialenosti od routeru. Pre pripojenie stolných počítačov sú k dispozícii 4 LAN porty s gigabitovou rýchlosťou pre najvyššie možné využitie spojenia. Multifunkčný USB port umožní zdieľať tlačiarne alebo súbory medzi rôznymi vašimi zariadeniami.

• Bola to dobrá kúpa, za tie peniaze som dostal dobrý silný domáci router, dokonca aj "porazený" ho môže nakonfigurovať pomocou sprievodcu! Nerozumiem negatívnym komentárom, má vynikajúcu wifi! Pokrýva polovicu bytu (54 m2, 6 izieb), len ho bolo treba umiestniť na správne miesto na stene v chodbe! 54Mbit vás dostane ďalej, 5Gbit je rýchlejší, ale môžete to robiť súčasne, pretože máte 2 rádiá! Polovica nádvoria bytového domu s rozlohou futbalového ihriska je pripojená z tohto routeru s rýchlosťou 54 Mbit! Dodáva sa s veľmi chladným firmvérom OpenWrt, na vlastné riziko!
    • Najprv som to vyriešil zmrazeným, naplánovaným týždenným reštartom (ešte som si nebol istý, či som ho potreboval) , odvtedy s tým nemám problém! Žiadna aktualizácia firmvéru z výroby po dobu 2 rokov... (ale je tu OpenWrt) )

Kúpil som ho pred viac ako 3 rokmi kvôli zmene dodávateľa. Dokonale zvláda 1 gigabitovú službu DIGI, potrebujete stroj, ktorý dokáže toľko stiahnuť! : ) Ak naň nasadíte OpenWrt, získate veľmi seriózny router za malú cenu! Na vlastné riziko!

• Podpora skráteného firmvéru, ako sú openwrt a dd-wrt.
    • Rozsah signálu nie je podľa očakávania.

Dobré recenzie v pomere cena - kvalita.

• Funguje perfektne, nemám s ním žiadne problémy.
    • Nemohol som nájsť

Môj starý router bol už veľmi slabý, preto som chcel nový, výkonnejší.

• S OpenWrt môžete robiť veľa.
    • Továrenský systém nepozná kanály DFS a je pomerne hlúpy. Wifi je na RT-AC1200GU slabá.

Továrenské rozhranie je hlúpe (okrem iného nepozná kanály DFS) , ale OpenWrt otvára možnosti.

Používam ho už niekoľko rokov. Veľmi spoľahlivý a veľmi prispôsobiteľný. Skvelé pokrytie a rýchla prevádzka.

• , zakúpené v Extreme Digital zRt

Jednoduchá inštalácia

• Môžete uložiť open-wrt a dd-wrt, ale mne osobne sa momentálne páči továrenský softvér.
    • Pripojenie Wi-Fi sa s týmto routerom zlepšilo. Maximálna rýchlosť dosiahnutá cez 802. 11ac je približne 200-250 MB/s a cez prepínač 900-950 MB/s.
    • 802. 11ac je obmedzený na približne 34-46 kanálov, čo je žalostne málo, pretože sa automaticky prekrýva so sieťami našich susedov. Z tohto pohľadu som sklamaný a bol som pripravený na to naliať open-wrt. Čítal som však, že ak ho flashnem, potom router nebude gigabitový, pretože open/dd-wrt nepodporuje žiadnu hardvérovú akceleráciu v routeri. Aj ľudia mali po flashi problém s wifi. A návrat k továrenskému softvéru bol oveľa nepríjemnejší ako počiatočné flashovanie.
    • Smerovač, podobne ako iné zariadenia podobného radu tp-link, vytvára skrytú bezdrôtovú sieť, ktorú nemožno zastaviť bez toho, aby sa zastavila aj požadovaná sieť.
    • Má tiež otvorený port ssh...
    • Celkovo som sklamaný a inokedy pravdepodobne pôjdem k inému výrobcovi, aj keď drahšiemu.

Kúpil som ho kvôli cene/parametrom, pretože dôverujem značke a pretože dokáže nahrávať dd-wrt a open-wrt.

• Momentálne ho používam len ako AP.
    • Maximálna rýchlosť pripojenia, ktorú som mohol dosiahnuť cez 802. 11ac - priemerná rýchlosť 200 Mb/s, špičková 300 Mb/s (pri šírke pásma 80 MHz). Pri dlhodobom používaní som netestoval, či dokáže podporovať túto rýchlosť.
    • Z 2. 4GHz nemám žiadne pripomienky.
    • Ak sa obťažujete, mohli by ste nahrať OpenWRT a DD-WRT, ale to by pravdepodobne porušilo ďalšie funkcie - pre podrobnosti si prečítajte, čo som napísal.
    • Nikto sa nezmieňuje o tom, že TP-Link obmedzil 5GHz iba na kanály 36 až 48. To automaticky znamená, že ak chcete používať šírku pásma 80 MHz, budete sa prekrývať s inými prístupovými bodmi na rovnakej frekvencii (čo je môj prípad, pretože všetci susedia sú v tomto rozsahu).
    • Nikto sa tiež nezmieňuje o tom, že routery TP-Link, ako je tento a podobná trieda, vytvárajú skrytú sieť na 2. 4GHz a na 5GHz, oddelenú od tej, ktorú ste nastavili, a ktorú nemožno vypnúť. (Archer C6 je na tom rovnako). Ich funkcia OneMesh údajne slúži na určitý účel, ale nedá sa vypnúť, ani keď sa nepoužíva a nie je potrebná.
    • Je tu aj otvorený port SSH do siete LAN, ktorý bol údajne určený pre ich aplikáciu, ktorú tiež nemožno zastaviť.
    • Vo vyššie uvedených komentároch sa uvádza, že OpenWRT možno nahrať. V súčasnosti je k dispozícii len V5. Pri blikaní majte na pamäti jednu vec.
    • Po druhé, objavilo sa mnoho sťažností, že po inštalácii OpenWRT klesá rýchlosť cez WAN, pretože OpenWRT nepodporuje hardvérovú akceleráciu NAT, ktorú tento router používa.
    • Po tretie, možno sa bude musieť človek obťažovať, aby pre seba prebalil a prebalil verziu openwrt a spočiatku experimentoval, aby ju mohol riadiť bez toho, aby mal problém s WiFi....
    • Situácia s DD-WRT nie je o nič ružovejšia a potom sa vrátiť k stock firmvéru môže byť oveľa komplikovanejšie ako pôvodné nahrávanie dd-wrt alebo openwrt.

Momentálne ho používam len ako AP.

Maximálna rýchlosť pripojenia, ktorú sa mi podarilo dosiahnuť cez 802. 11ac - priemerná rýchlosť 200 Mb/s, špičková 300 Mb/s (pri šírke pásma 80 MHz). Pri dlhodobom používaní som netestoval, či dokáže podporovať túto rýchlosť.

Z 2. 4GHz nemám žiadne pripomienky.

Po druhé, objavilo sa mnoho sťažností, že inštaláciou OpenWRT klesá rýchlosť cez WAN, pretože OpenWRT nepodporuje hardvérovú akceleráciu NAT, ktorú tento router používa.

Celkovo som z TP-Link sklamaný a pravdepodobne by som si ich smerovače už nekúpil, ale myslím, že každý výrobca má nedostatky, dokonca aj v drahých smerovačoch...

Som fanúšikom tejto značky a myslím si, že ponúkajú najlepší pomer ceny a kvality

• Široká škála možností ochrany a pripojenia
    • Ruter prináša to, čo som očakával
    • Krátka zástrčka pre neprerušované 2 až 6 zásuviek sa musí pridať ku konvertoru pre bežnú zástrčku
    • Napájací kábel na pripojenie do siete je potrebné zakúpiť samostatne a nie je súčasťou balenia.
    • Ruter má len pevnú vstavanú anténu s dobrou anténou, ak by sa dala nahradiť

Pretože som potreboval neprerušiteľný zdroj napájania a ruter