Asus RT-N18U

• dobrá voľba, ak je preferovaná káblová sieť než wi-fi
    • nástroje na monitorovanie siete a pripojenia
    • možnosť pripojiť tlačiareň alebo usb disk pre zdielanú pamäť
    • chýba tlačidlo pre zapnutie/vypnutie wi-fi signálu

Hľadal som decentný router v strednej triede pre gaming, kde káblová sieť je preferovaná, keďže wi-fi nevyužívam takmer vôbec. Síce ho mám zatiaľ len krátku dobu, ale nezaznamenal som žiadne problémy, čo sa týka kvality či stability pripojenia. Obsahuje veľa nástrojov na monitorovanie siete, ponúka nadštandardne rýchlu wi-fi cez turbo funkciu a hlavne je možné zvýšiť prioritu vybraných aplikácii, čo ocenia hráči, ktorí potrebujú mať u konkrétnej hry plnú priepustnosť. Ale už v základe je možné pocítiť lepšie výsledky odozvy u väčšiny online hier, keďže vďaka decentnému procesoru a pamäti zvláda bez problémov simultánne odosielanie/prijímanie pakiet do viacerých zariadení.

Jediné, čo mi vadí, že nemá vlastné tlačidlo pre zapnutie/vypnutie wi-fi. Vo väčšine času mám signál vypnutý, ale keď príde návšteva alebo potrebujem narýchlo niečo stiahnuť do mobilu z netu, tak by to dosť urýchlilo proces, než utekať k PC, prihlásiť sa do UI a čakať kým sa všetko uloží.

• , zakúpené v Gigastore

• super možnosti využitia, USB 2 a 3, vytvorite si datove uložisko s minimom nákladov oproti NAS
    • veľký dosah na celý dom
    • nepodporuje mnoho tlačiarní cez USB čo je škoda, tu moju nie

pridal by som všetky existujúce tlačiarne, nielen zopár, každému ide aj o sken a nielen tlač ked ju napojíte cez USB

• , zakúpené v AXDATA

Šifrovanie
WPS - Wi-Fi Protected Setup
PoE
USB port

Router RT-N18U sa pýši maximálne špičkovými hardvérovými špecifikáciami. 800 MHz procesor s vysokou frekvenciou zaisťuje rýchly a bezproblémový výkon USB a WAN do LAN, zatiaľ čo technológia TurboQAM zvyšuje rýchlosť v pásme 2,4 GHz z 450 Mb/s na 600 Mb/s, čo zodpovedá 33 % zvýšeniu. 128 MB pamäte typu Flash a 256 MB pamäte RAM sú zárukou obrovského dátového kanálu pre až 300 000 dátových relácií a možnosti multitaskingu, čo z routera robí ideálnu voľbu pre hranie alebo sieťové prostredia s vysokou záťažou. Energeticky účinný procesor založený na technológii ARM znižuje spotrebu energie, takže vám pomôže ušetriť. Funkcia ASUS AiRadar navyše inteligentne zosilňuje bezdrôtové pripojenie pomocou univerzálneho prispôsobenia vyžarovacieho diagramu, účinného zosilnenia a jedinečnej funkcie ASUS RF na jemné úpravy nastavenia, čo vedie k 150 % zvýšeniu pokrytia1, takže z výhod tejto technológie môžu ťažiť aj staršie klienty štandardu 802.11b/g/n.

• dobrý pomer cena/kvalita

• odnimatelne anteny

spoľahlivý, výhoda vymeniteľnosť antén
    odporäčame

• , zakúpené v Extreme Digital zRt

Kvalita, vela funkcii, prijatelna cena

• , zakúpené v INGRAM

Je to kvalitný produkt, zabezpečuje mi internet v celom trojpodlažnom dome

• , zakúpené v eTECHSHOP.sk

• Perfektná a rýchla wifi

Dôvod kúpy tohto routera je že som potreboval dobrú, na väčšiu vzdialenosť a hlavne rýchlu wifi .

• , zakúpené v Extreme Digital zRt

• 2xUSB vstupy , vela moznosti nastavenia
    • Ma vypadky ktore si pre beznom prehliadani internetu nevsimnete, no je to tak vazny nedoststok pre ktory sa ho neoplati kupit a musim ho vratit spat. Moj stary netgear za 15 eur nikdy nevypadol samozrejme nema tolko funkcii a slabsi signal ale ked vam airmusic bude kazdu minutu az dva sekat tak vas to totalne naserie
    • Na 3 anteny ma dost maly dosah pri 3 izbovom byte v niektorycj castiach mam -70dB signal co je dost malo

Tento router len potvrdil to co som si o asus znacke myslel. No myslel som si ze mozno predsa len to bude lepsie ale mylil som sa.

• , zakúpené v VVTech

• Dobré pokrytie
    • Silný HW
    • Veľmi dobré webové rozhranie AsusWRT so širokými možnosťami nastavení + mobilné aplikácie Asus
    • prehrievenia (kvôli SoC Broadcom)
    • po zapnutí trošku dlhší štart (okolo 1,5-2min)

Doporučujem.