Gembird WNP-RP-002-W

• Je OK

Je OK

• Slaby dosah,
    • Pomala rychlost

Pri reklamacii mi bolo naznacene ze je to poruchovy tovar.
    Ak by sa to dalo vratit spat, uz by som to nekupil

• , zakúpené v Alza.sk

• Jednoducha,instalacia,pekný dizain,splnil učel.

Dobrý.

Typ zariadenia
repeatery

Acess pointy, Gembird , WNP-RP-002-W , WiFi repeater/extender s integrovanou anténou zvýši dosah signálu

Podporuje IEEE802.11b/g/n (štandardné 2,4GHz siete)

Až 300 Mbps prenosová rýchlosť cez 802.11n protokol

Maximálna WLAN bezpečnosť s WPA2, WPA a WEP (128/64)

WPS tlačidlo pre jednoduchý prístup do WPS (bezpečnostné nastavenie)

Použiteľný aj ako bežný router

LAN port môže byť použitý ako káblové sieťové pripojenie (repeater)

Praktický indikátor sily signálu

• Podpora režimov: router, repeater, AP-prístupový bod
  • Kaskádové pripojenie: max. 5 zariadení (v závislosti na prevádzkových podmienkach)
  • Rozmery: 90 x 40 x 60 mm (D x Š x V) Váha: 150g
  • Prevádzková teplota: 0 ~ 40 ° C

2zákazníci neodporúčajú produkt
    • Možná to někomu pomůže bylo to recenze jinde. Jen opsáno.
    • Tento extender je výborný, jen pokud se správně nastaví. Použil jsem v rodinném domě v patře, kde je slabší signál wifi. Zároveň je k extenderu připojena SMART TV. Tzn. dokáže fungovat i jako repeater i jako client dohromady. Důrazně doporučuji následující nastavení: 1. Nastavte pevnou IP (podle Vaší sítě př. 10.0.0.200), nenechávejte automatickou možnost. Pokud se připojuje více uživatelů, může docházet ke kolizi IP adres. 2. Vytvořte svou SSID (nepoužívejte zesílení stávající sítě). Jinak dojde k výraznému zpomalení internetu, extender vypadává a musí se restartovat. 3. Nejlépe je přes nějaký freeware naskenovat volnější kanály a manuálně je nastavit v pokročilém nastavení. Nepoužívejte stejný channel jako je původní síť. 4. Nepoužívejte DHCP. V recenzích čtu, že nelze nastavit dodatečně a je potřeba restart. Není to pravda. Pokud použijete pevnou IP, na extender se v pohodě připojíte i přes mobilní telefon pokaždé, kdy chcete. Samozřejmě změňte standardní přístupové heslo. Snad to pomůže dalším uživatelům, kteří si tento produkt zakoupí.
    • Praktický jen do zásuvky.
    • Funguje jako repeater a client dohromady.
    • Signál je dostačující pro malý byt.
    • Funguje i jako bridge, dokáže nastavit svou vlastní síť.

Pokud se správně nenastaví, dochází k častým výpadkům (nutný restart), snížení rychlosti, vysoký ping, skokově i přes 1000ms.
    Trochu se zahřívá, nic extrémního.
    Pokud jste laik, tak přiložený návod Vám je k ničemu.

• normalna cena
    • relativne male rozmery
    • pekny dizajn - neposobi rusivo (niekomu vsak moze prekazat blikanie)
    • len mierne sa zohrieva (napriek absencii vetracich otvorov)
    • Presne nastavenie je ozajstna katastrofa, teda ak mate na sieti viac routerov a firewallov a pod. co je moj pripad.
    • Cakaju vas desiatky restartov a ladenia v nastaveniach, ktore casto nefunguju spravne a z nejakeho dovodu sa po restarte vymazu a stanu needitovatelne, nasledne po dalsom restarte su uz dostupne, ale pre zmenu ine sa same vymazu alebo sa prestavia na default ci prazdnu hodnotu (ja som sa hodne trapil s default gateway, ktory musi ukazovat na iny router ako ten ktoreho wifi signal som potreboval rozsirit). Inokedy si pre zmenu nedotiahol ip dns a tak sa neresolvovali ziadne adresy...
    • Prenosova rychlost je relativne nizka, ozaj ziadny prebornik - v parametroch uvadzaju 300Mb/s, realita: cez 11Mb/s down a 25Mb/s up (zvlastny nepomer) som sa nedostal. Ked som sa pripojil na "matersku" wifi, tak som mal 30Mb/s down aj up, co je rychlost mojej inetovej linky, rovnake rychlosti mam aj na kabli - vzdy merane smerom z a do internetu, nemeral som medzi zariadeniami.
    • LED-ky na repeateri si nejak blikaju a nieco ukazuju, ale nikde sa nedozviete co vlastne vidite. Dokonca su viacfarebne.
    • Celkovo dokumentacia je zufala, ale kto sa vyzna v sietovych veciach ju (az na tie LED) asi vobec neriesi - teda az na usr/pwd pre admin konzolu.
    • Je to podla mna hodne nedoladeny produkt, ktory zrejme zafunguje v jednoduchej konfiguracii; jeden wifi-router jeden repeater.
    • Nastavit na nom nieco co zapadne do menej jednoduchej topologia siete vas vsak pripravi o vela casu a nervov.

Repeater som vybral podla ceny, je niekde v strede cenovej hladiny obdobnych. Znacku som nepoznal, ale to pre mna nebolo prilis rozhodujuce. Som expert na siete a cakal som, ze to bude ozaj menej unavne a preto rozhodne doporucujem kupit v obchode, kde sa da bez problemov a nejakych nakladov (postovne) vratit, pre pripad, ze u vas nezafunguje alebo to jednoducho nezvladnete a vzdate. Keby som tusil, ze co ma caka, kupil by som nejaky iny z ciny, co stoji menej ako polovicu tohoto, a navyse tento je ak tak Made in China...
    Podla inych pozitivnych recenzii sa ale zda, ze je vyhovujuci pre beznu topologiu.

• , zakúpené v golias.sk

• Je OK

Je OK

• Slaby dosah,
    • Pomala rychlost

Pri reklamacii mi bolo naznacene ze je to poruchovy tovar.
    Ak by sa to dalo vratit spat, uz by som to nekupil

• , zakúpené v Alza.sk

• Jednoducha,instalacia,pekný dizain,splnil učel.

Dobrý.

• predlzil signal.
    • slabi signal

produk je dobry,problem bol pri nastaveny adresy.
    ale o.k.
    odporucal.

• , zakúpené v Alza.sk

• Rýchle nastavenie, obsluha, presne ako bolo v manuále, dokoonca ma prekvapilo naozaj velká možnosť nastavenia tohto WIfi repeatra.
    • Cez dve poschodia v byte už je ten signál slabší, ale to je ako u všetkých wifi. Ale v rámci jedného poschodia, aj medzi izbami je to výborné.

Môžem len odporúčať. Spokojnosť, za tú cenu je to naozaj dobrá kúpa.