Mikrotik RB2011UiAS-RM

Typ zariadenia
routerboardy

• , zakúpené v Gigastore

To najlepsie v tejto cenovej kat.

Typ zariadenia
routerboardy

Mikrotik RB2011UiAS-RM je výkonný RouterBoard určený do racku.

Je osadený 5x Gbit ethernetovými portami, 5x 100 Mbit porty, 1x Gbit SFP portom a USB portom .

Veľkou prednosťou je prítomnosť SFP portu kam je možné vložiť gigabitový MiniGBIC modul a pripojiť ho tak do optické trasy a PoE výstup, ktorým je možné napájať ďalšie zariadenia.

Vďaka USB portu je možné pripojiť USB disk či 3G modem a vytvoriť tak centrálne úložisko alebo záložný spoj.

PoE výstup má rovnaké napätie ako použitý zdroj či PoE napájania a možno ho tak použiť pre napájanie ďalšieho zariadení v rozmedzí od 8 do 28 V. Z čelnej strany

RouterBoardu je prehľadný dotykový LCD displej , ktorý zobrazuje aktuálne dianie v sieti.

RouterBoard je dodávaný s licenciou L5.

Parametre:

• LAN: 5x 10/100/1000 Mbit/s, 5x 10/100 Mbit/s
  • Integrovaný WLAN: nie
  • USB: microUSB
  • Sériový port (RS-232): áno (cisco style-RJ45)
  • PoE: vstup (10-28 V DC)-lan1, výstup (10-28 V DC)-lan10, max. 500 mA
  • Napájací konektor: 8-28 V DC
  • LCD displej: áno
  • Rozmery: 214 x 86 mm (iba PCB doska)
  • CPU: 600 MHz (AR9344)
  • Architektúra: mipsbe

RAM. 128 MB

• Prevádzková teplota:-30 ° až + 65 ° C
  • RouterOS Licencia: level 5
  • Operačný systém: RouterOS
  • Predvolené meno/heslo: admin/(bez hesla)

Obsah balenia:

• - vysoký stupeň konfigurovateľnosti
    • - mimoriadne veľa funkcií
    • - POE
    • - zobrazenie
    • - ťažké nastavenie pre nezasvätených
    • - dotyková obrazovka by mohla byť lepšia

Výnimočný výrobok určený na špeciálne aplikácie a profesionálne použitie.

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
    • Výkonný a spoľahlivý router, ktorý bezchybne plní svoju úlohu
    • Hodnota za peniaze
    • Displej je skvelý malý gadget, hoci som zatiaľ nezistil jeho užitočnosť.
    • Konfigurácia si určite vyžaduje určité znalosti alebo veľa vytrvalosti a čítania : )
    • Možno trochu príliš veľa otáčok pre proxy aj pri priemernom používaní.

Môj milovaný router TP-Link SOHO bol s rozširovaním mojej domácej siete (televízory, počítače, X-BOX, multimediálny prehrávač, online stream, NAS, IP kamery, Wi-Fi s minimálne 6-7 zariadeniami, 8 portový prepínač, ktorý som dal vedľa neho, bol plný) veľmi vyťažený, takže som sa rozhodol: upgradovať sieť. Rozhodne som chcel stojanové riešenie pre ovládateľnosť s množstvom znalostí za priateľskú cenu. Našiel som ho. :) Vrelo ho odporúčam každému, kto potrebuje trochu serióznejšie znalosti/výkon, a to aj v kancelárskom prostredí. Nebo a zem v znalostiach, výkone a manipulácii ako domáce routery. Na jeho naprogramovanie určite potrebujete nejaké znalosti o sieťach, grafické rozhranie, zjednodušené do krajnosti a prehľadné ako v domácich spotrebiteľských smerovačoch, tu nie je. Neľakajte sa, na internete je množstvo popisov a videí, ktoré si podľa mňa dokážu nakonfigurovať aj úplní amatéri. Opisy mi tiež veľmi pomohli.

• , automaticky preložené z Compari.ro
      • Napájacia zástrčka je trochu nestabilná, nezapadá dobre do routeru a pri jednoduchom dotyku router stratí napájanie a reštartuje sa.

Veľmi spokojný s týmto RouterBoard. Nikdy predtým som RouterOS nepoužíval, ale jeho nastavenie je veľmi jednoduché. Dobre sa mieša, šírka pásma je celkom dobrá, zvláda pomerne veľkú dátovú prevádzku. Na strane zabezpečenia (firewall/prístupové pravidlá/ filtrovanie paketov) musím ešte skontrolovať nejakú dokumentáciu, než začnem s konečnými nastaveniami. Porty 5 FastEthernet sú veľmi užitočné pre porty ILO na mojich serveroch, takto nemusím mať obsadené porty 4 Gigabit. Displej sa pohybuje veľmi rýchlo a zobrazuje pomerne veľa detailov. Užitočná je aj možnosť používať displej len na zobrazenie (vypnutie možnosti vykonávať zmeny v systéme pomocou displeja).

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
      • Odkedy sme ho zapli a pripojili, plní svoju úlohu. Používame ho v malej kancelárii.
      • Nikdy som nič podobné nezažil.

Čítal som dobré recenzie a hľadal som spoľahlivý nástroj.

• , zakúpené v Gigastore

To najlepsie v tejto cenovej kat.