Tenda D301

2,4 GHz GHz
Počet LAN konektorov

Nefunkčný DSL line port na ADSL routri

• , zakúpené v K24.sk

Po zapojeny sa zistilo ze produkt nefunguje vobec! bude to reklamacia isto len zas naklady kolo toho!

• este neviem

este som ho ani nevyskusal iba som ho este vybalil z krabice a skontroloval ci je v poriadku esteticky.

WiFi triedy
802.11 b/g/n
Frekvenčné pásmo
2,4 GHz GHz
Počet LAN konektorov

WIFI ROUTER

Bezdrôtový Wi-Fi ADSL2 + modem / router. Annex B. Standard 802.11b / g / n. Pásmo 2,4 GHz. Prenosová rýchlosť až 300 Mb / s. Podpora WPA / WPA2. 2x všesmerová anténa 5 dBi. USB port pre pripojenie USB flash disku alebo tlačiarne. Možno použiť aj ako klasický Wi-Fi router.

Bezdrôtový ADSL2 + Wi-Fi router D301 spoločnosti Tenda Technologies podporuje štandard 802.11nv pásme 2,4 GHz, ktorý umožňuje pri konfigurácii s dvoma anténami komunikáciu rýchlosťou až 300 Mb / s. Tenda D301 je navrhnutá na novej platforme chipsetov celosvetovo známeho výrobcu Broadcom. Vďaka tomu ponúka tento ADSL2 + WiFi router nielen reálne prenosové rýchlosti až 95 Mb / s, ale tiež maximálne možnosti pokrytia. Navyše obsahuje dve antény o sile 5 dBi. A to všetko pri spotrebe len 5 Watt! Tento chipset podporuje tiež dynamické vypínanie / zapínanie jednotlivých častí routeru a tým znižuje aktívny spotrebu energie.

Tenda D301 podporuje štandardy ADSL2 / 2 + Annex B a umožňuje tak komunikáciu rýchlosťou až 24 Mb / s v smere downlink (sťahovanie) a 3,5 Mb / s v smere uplink (posielanie súborov). Zariadenie využíva vlastnosti ADSL modemu, bezdrôtového routeru a 4portového switche a firewallu v jednom. Tenda D301 je vhodná ako do firiem, tak aj do domácností pre zdieľanie pripojenia na Internet od vášho poskytovateľa DSL služieb. Router má implementovanú funkciu WDS, ktorá umožňuje prepojiť dve a viac AP a zväčšiť tak dosah bezdrôtovej siete. Tendu D301 možno využiť aj ako klasický Wi-Fi router, kedy sa konektivita zapojí do jedného zo štyroch portov RJ45.

Tenda D301 sa riadi heslom "Easy to Use" a kladie tak dôraz predovšetkým na čo najjednoduchšie nastavenie. Vďaka jednoduchému nastaveniu vám inštalácia a konfigurácia vášho nového ADSL2 + Wi-Fi routera zaberie len pár minút.

Obsahuje tiež USB port a umožňuje tak pripojenie USB flash disku alebo tlačiarne. Na prístup k dátam zdieľaným z USB flash disku je možné vytvoriť pre každého užívateľa prístupové práva. Prístup k týmto súborom je možný nielen z domácej siete, ale odkiaľkoľvek, kde je prístup k Internetu. Potom je nutné poznať verejnú IP adresu routera, prístupové meno a heslo a dáta máte k dispozícii. Funkciu Print server ocení každý, kto chce tlačiť bez obmedzenia, tlačiareň je pripojená na USB port a dostupná pre každý počítač v domácej sieti.

Technické parametre

• ADSL štandardy: ADSL2 / 2 +, Annex B, IPoA, ARPO, PPPoE, PPPoA, ITU G.992.1 / 2/3/5, ANSI T1.413 Issue 2
  • Wi-Fi štandardy: 802.11b / g / n
  • Frekvencia: 2,4 GHz
  • Bezdrôtové režimy: Router, Wireless Distribution system (WDS), AP
  • Prenosová rýchlosť: 300 Mb / s (Wi-Fi)
  • Modulácia: DSSS, OFDM
  • Šírka kanála: 20 MHz, 40 MHz
  •  Výstupný výkon: <20 dBm (EIRP)
  • Citlivosť: 270mm: -68dBm @ 10 PER, 54M: -67dBm @ 10 PER, 11M: -84dBm @ 8 PER, 1M: -90dBm @ 8 PER
  • Zabezpečenie: WEP, MAC ACL, URL filtering, WPA-PSK, WPA2-PSK, Mixed WPA / WPA2-PSK
  • Spôsob ovládania: HTTP, Remote web management
  • Sieťové funkcie: UPnP, SNTP, virtual server, DMZ host, DHCP server / client, WDS, WPS
  • QoS: 802.11e WMM
  • Chladenie: pasívne
  • Prevádzková teplota: 0 ° až 40 ° C
  • Rozmery (v x š x h): 230 x 280 x 72 mm
  • Hmotnosť: 0,8 kg

Obsah balenia 1x Tenda D301 1x Inštalačné CD (EN) 1x Stručná inštalačná príručka (CZ, SK, PL) 1x Napájací adaptér (9V DC, 600 mA) 1x Dátový kábel RJ45 2x Telefónny kábel RJ11 1x Rozbočovač (splitter)

3zákazníci neodporúčajú produkt

• - cena
    • - funkcie (32 pozícií MAC fitra, rodičovská kontrola, atd)
    • - slušný dosah wifi (dve pásma)
    • - trochu zložitejšie užívatelské rozhranie, ale dá sa na to zvyknúť
    • - upgrade firmware (rozpíšem nižšie)

Tento router ma oslovil velmi dobrým pomerom ceny a funkcionality. Dizajn som neriešil. Router bude aj tak skrytý za skrinkou ;-)
    4 roky všetko fungovalo na jednotku. Rýchlosť aj dosah wifi bol dostačujúci. Výpadky vinou routra - žiadne.
    Nedávno som našiel na stránke www.tenda.cz aktualizáciu firmwaru. Vydavatel deklaroval opravu chyby v bezpečnosti. Tak som aktualizáciu stiahol, vyzálohoval systémové nastavenia, nainštaloval nový firmware a urobil reset zariadenia. Presne podľa návodu. Odvtedy mi router nefunguje. Downgrade na predchádzajúcu funkčnú verziu nie je možný. Problém je, že router prestal detekovať aDSL pripojnie. LED kontrolka nesvieti, nebliká, router hlási - disconnected :-)
    Takžko povedať, kde nastala chyba. Celý proces som urobil 2x, no bez úspechu. Router mi umrel pod rukami.
    Pokial však router fungoval, tak šlapal v pohode.
    Porovnavie s konkurenciu. Mal som routre značky Edimax, Belkin, Zyxel a TP-Link. Vzhľadom na cenu Tenda nemá konkurenciu.

Update: v spolupráci s českým support centrom sa mi podarilo router opäť oživiť. Pomohlo nahranie staršej verzie firmwéru (v1.2.11.1). Nová aktualizácia (v1.2.11.2) si zrejme nerozumie so slovenskými aDSL linkami.

Nefunkčný DSL line port na ADSL routri

• este neviem

• , zakúpené v Qcomp

• pre našu domácnosť postačuje
    • zatiaľ nemám

cena , dostupnosť ,