Tenda W308R

• prijemna cena
    • specifikacie
    • vykon?
    • kompatibilita?

Router sa predava s tym, ze podporuje rychlosti do 300Mbit/s. Po analyze vsetkych wifi sieti a vyuzitych kanalov v okoli a otestovani vsetkych dostupnych kombinacii kanalov sa rychlost na 60Mbit/s pripojeni (cez kabel) dostala na 50Mbit/s, avsak iba na 1 z 3 testovacich zariadeni a iba do vzdialenosti 1m od routera. Pri vzdialenosti 3-4m rychlost klesla na 30Mbit/s v otvorenom priestore, co bolo tiez maximum ostatnych testovanych zariadeni. Keby sa v ramci 1-izboveho bytu dokazala rychlost udrzat na 50MBit, tak by som to akceptoval s ohladom na cenu. Nestalo sa, takze router vraciam. Predosly router bol tiez od tohto vyrobcu, W311R+, vydrzal podavat podobne priemerny vykon 4,5 roka a pokazil sa (akce). Tejto znacke sa uz asi vyhnem, aj pri takejto nizkej cene to ma vyznam iba pre nenarocneho uzivatela a rychlosti pripojenia do 20Mbit/s.

• vyborny router za dobru cenu
    • mohol bi signál väčší

kúpil som si ho namiesto asus routeru ktorý ma veľmi sklamal a bol aj drahší a každú chvíľu sa resetoval.

• , zakúpené v OKAY.sk

• lacny, funguje zatial bez problemov (zelezobetonovy byt, router je v jednom rohu a signal je bez problemov aj na opacnej strane)
    • zatial nic

Ako beznemu uzivatelovy ktory kupi, zapne, jednoducho nastavi a pouziva mi plne postacuje.

Typ zariadenia
routery

• Výrobca: Tenda
  • Trieda produktu: Router/Internet gateway
  • WAN konektory: 1x 10/100BaseTX (RJ45)
  • LAN konektory: 4x 10/100BaseTX (RJ45)
  • Manažment, monitoring a konfigurácia: Administrácia cez webové rozhranie
  • Podporované protokoly smerovania: statické smerovanie, dynamické smerovanie
  • Podporované štandardy a protokoly: 802.1ac VLAN Tagging, UPnP - Universal plug-and-play, DDNS - Dynamic Domain Name System, SNTP - Simple Network Time Protocol, DHCP - Dynamic Host Configuration Protocol, WDS - Wireless Distributed System, QoS - Quality of Service
  • Podporované protokoly VPN: L2TP pass-trough, PPTP pass-trough
  • Ďalšie funkcie: filtrácia MAC, filtrácia URL
  • Podpora Wireless LAN (WLAN): Áno
  • Podporované siete WLAN: IEEE 802.11n - Wireless LAN 150Mbps, 2.4GHz , IEEE 802.11b - Wireless LAN 11Mbps, 2.4GHz, IEEE 802.11g - Wireless LAN 54Mbps, 2.4GHz
  • Šifrovanie: WPA - Wi-Fi Protected Access, WPS - Wi-Fi Protected Setup, WPA - Wi-Fi Protected Access, WPA2 - Wi-Fi Protected Access II
  • Bezdrôtový čipset: Broadcom

• mohol bi signál väčší

• , zakúpené v OKAY.sk

• zatial nic

• , zakúpené v Alza.sk

• Super výrobok veľmi dobrá cena
    • Škoda že nemá usb

Som spokojny

• nízka cena
    • pekný dizajn
    • pri inštalácií trochu rozdielne nastavovacie manuály

Túto značku som si zakúpil už predtým a som s ňou spokojný.

• Prenosová rýchlosť

Odporucam

• , zakúpené v notta

• , zakúpené v HEJ.sk

• Funguje tak ako som očakával, prefektne.

Dobrá kvalita za rozumnú cenu

• pomer cena/vykon
    • zvlastne interface pre nastavenia

Za malo penazi vela muziky