TP-Link TL-WR1042ND

Počet LAN konektorov
PoE
USB port

• , zakúpené v oconline.sk

• Prehladne menu pre nastavenie.
    • USB je "len ako FTP disk" (aspon sa mi to inak nedalo rozchodit, ak by mal moznost pouzit ho ako webserver, bolo by to super)

Vraj je novsi ako 1043 ka a pomer "cena/vykon" rozhodla

• závislá od internetu, konečne mi ide

Som spokojná, že mi ide internet. Ďakujem za rýchlu zásielku.

• ...rychlost prenosu
    • ... nedokazem spojazdnit pripojenie zariadeni cez USB.

... ak rozbeham pripojenie ziariadeni cez USB, dobry kauf.

Typ zariadenia

Počet: 2

Typ: odnímateľná všesmerová

Zisk: 2x 3 dBi

Frekvenčné pásmo 2,4 - 2,4835 GHz

Vysielací výkon <20 dBm (EIRP)

WiFi funkcie

WAN

Dynamic

IP/Static...

• , zakúpené v oconline.sk

• Prehladne menu pre nastavenie.

Vraj je novsi ako 1043 ka a pomer "cena/vykon" rozhodla

• závislá od internetu, konečne mi ide

Som spokojná, že mi ide internet. Ďakujem za rýchlu zásielku.

• ...rychlost prenosu
    • ... nedokazem spojazdnit pripojenie zariadeni cez USB.

... ak rozbeham pripojenie ziariadeni cez USB, dobry kauf.

• pekný dizajn - aj keď lesklé plasty možno nie sú každému po chuti :)
    • odnímateľné antény, možnosť výmeny za silnejšie, príp. demontáž pri káblovom využití - a ako už spomenul recenzent predo mnou, viac antén neznamená automaticky viac adidas ;)
    • jeden z najlacnejších gigabit routerov, aj v porovnaní s káblovými modelmi "na vyhynutie" :) (čo sa týka segmentu domácich a SOHO)
    • oproti lacnejším 100Mbit modelom má rezervu do budúcnosti, vzhľadom na pomerne rýchle napredovanie rýchlostí internetového pripojenia (hlavne v mestách), prípojky nad 100Mbit sú už realitou
    • USB port pre pripojenie pamäťových zariadení a lebo tlačiarne (zdieľanie obsahu cez Samba filesystem, FTP server - možnosť zdieľať len vybrané podadresáre, mediálny server, print server) - zoznam podporovaných modelov tlačiarní na webe výrobcu; pri zdieľaní USB úložiska možnosť vytvoriť viacero užívateľov s rôznymi heslami a priradiť práva na zápis/čítanie a povolenie/zakázanie FTP prístup
    • množstvo nastavení vo webovom rozhraní
    • rôzne nastavenia kontroly prístupy a rodičovskej kontroly
    • nastavenia pre vyhradenie šírky pásma / bandwidth control (prenosovej rýchlosti) - ešte pred pár rokmi výsada niekoľkonásobne drahších zariadení
    • wifi má možnosť nastaviť silu vyžarovania (3 úrovne), teoretická úspora energie a zdravia
    • možnosť vypnúť wifi cez tlačidlo na prednej strane aj cez webové rozhranie (napr. slabší model TL-WR841N má možnosť len cez tlačidlo)
    • rýchly čipset - 620MHz Realtek RTL8198, pamäť 64MB RAM
    • nízka spotreba - cez zásuvkový wattmeter namerané 2 Watty
    • výrobca aktualizuje firmware
    • možno trochu väčšie rozmery
    • na rozdiel od modelu TL-1043ND sa nedá nainštalovať alternatívny firmware (dd-wrt.com - nepodporovaný chipset)
    • čínsky výrobca, bez dlhšej tradície a renomé ala Linksys apod.
    • LED indikácia prenosu bliká neustále, bez ohľadu na prenos
    • USB port len vo verzii 2.0 (Gbit by využil aj 3.0) - v tejto cenovej kategórii ale pochopiteľné
    • veľmi pomalý prenos pripojenej pamäte na USB porte (pri pripojenom USB 3.0 externom disku a na 1Gbit lokálnej sieti som nameral rýchlosť kopírovania len 3,3 MB/s, čo hlboko aj pod USB 2.0 stropom); na druhú stranu pri využití ako FTP server by ho brzdila až linka s uploadom nad 25 Mbit/s
    • pripojenú USB pamäť nevidieť cez Windows štandardne, je potrebné namapovať ju ako sieťový disk, navyše im router priraďuje názov v tvare volumeX (namapovanie cez \\lokalna_IP_adresa_routeru\volumeXX\ )
    • podľa všetkého nepodporuje DLNA štandard zdieľania pripojeného USB úložiska, Samsung Smart TV vidí router ako taký, ale nezobrazí zdieľané súbory :(

Dobrý pomer cena výkon, bleskurýchla Gigabit interná sieť. Škoda pomalého prenosu priopojeného USB pamäťového zariadenia a nepodpora DLNA štandardu.

• , zakúpené v OKAY.sk

• .
    • .

• dizajn
    • dosah antén (pre lajka - v byte ruší signál každá stena!!!)- dobrý dosah vo voľnom priestore
    • logické menu , nastavovanie, (návod vám nie je treba ak ste čo i len trocha zručný, ak nie vy-google-ite)
    • cena výkon kvalita
    • nemá tlačítko ON/OFF

Produkt splnil očakávania (pre ľudí ktorý sa nevyznajú - čim viac antén máte neznamená že sa prebúrate viacerými stenami. ani silnejšie antény vám nepomôžu.
    Pokryl plochu ktorú som pokryť chcel (celý Camp) (ale mal som na ňom 2x10dBi antény.
    je to skôr profesionálnejší produkt ktorý vie ovládať aj lajk.

• , zakúpené v talkive

• +USB port pouzitelny na zdielanie externeho disku alebo kluca
    • stabilne pripojenie aj cez Wifi aj cez Gigabit
    • +Dobra cena na Gigagit router
    • -trebalo nastavit iny DNS server ako dostal router z DHCP serveru poskytovatela internetu (v mojom pripade UPC), zrejme to je castejsi problem, kedto toto ponukali vo FAQ sekcii priamo na strankach TP-Link

Vybral som si ho na zaklade ceny a toho ze mal USB port.
    Uprednostnil som ho pred starsim TP-Link TL-WR1043ND, lebo ma viac oparacnej pamati a rychlejsi procesor.